• Kvaliteta bez kompromisa
    Kvaliteta bez kompromisa

    Opremljeni smo instrumentima labaratorijske klase točnosti te uz dugogodišnje iskustvo Vam dajemo kvalitetu bez kompromisa. Zasigurno najbolji servis laptopa u Rijeci.

     

  • Dijagnostika i servis laptopa
    Dijagnostika i servis laptopa

    Dugogodišnje iskustvo u popravcima laptop računala, popravak matičnih ploča i grafičkih kartica.

    Sa nama štedite svoj novac!

appleicon
Apple servisSpecijalizirani za najzahtjevnije popravke matičnih ploča i grafičkih kartica, također vršimo popravke svih Apple računala.Nazovite 095/9251775 Vidi više
Popravak uključuje
  • Jamstvo
  • Uvid u popravak
  • Kvalitetne dijelove
  • Konkurentnu cijenu
Poslovna rješenjaPoslovni korisniciNaš servis nudi usluge popravaka svim velikim poslovnim korisnicima i servisima.Javite nam se!Saznaj više
Nudimo
  • Za partnere odobravamo popust svih naših uluga
  • Zamjenu čipova
  • Garanciju i kvalitetu
  • Prihvatljivu cijenu

Indeks Članka

 


 

 

 

 

 

LC Power LC420-12 VS EVGA 430W

Specifikacije

Na slici lijevo se naze specifikacije EVGA napajanja, dok desno su specifikacije Lc Power napajanja.

 

 

 

 

EVGA specifikacije

LCPower 420 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LC Power specificira proizvod na pomalo zbunjujuć način, jedno na proizvodu drugo na stranicama. Ipak oni znaju što rade, ja to nazivam muljanjem:)

Efikasnost na proizvodu kao i na ambalaži je deklarirana kao 80+ BRONZE, dok je na njihovim stranicama gdje se mogu nači informacije o proizvodu deklarirana kao 80+ BRONZE 230V EU. Također je navedeno da napajanje ne radi unutar raspona napona naše 230V mreže te 110V mreže. 80+ je certifikat koje napajanje dobiva nakon testiranja efikasnosti na obije mreže ali prvenstveno na 110V mreži. Zašto stoji 80+ BRONZE oznaka kada napajanje ne radi na 110V mreži ostaje nepoznanica na koju ćemo počekati odgovor od proizvođača.

Na stranicama linksa kao i na stranicama proizvođača napajanje je deklarirano kao 350W, ono to nije. Napajanje može konstantno isporučiti 300w, odnosno na 12V izvodima koji su uglavnom najviše opterećeni tek 228W.

Kod EVGA napajanja stvari su potpuno drugačije, na 12V izvodu napajanje može isporučiti gotovo maksimalnu deklariranu snagu, 408W od maksimalnih 430W. Proizvođač deklarira maksimalnu snagu koju napajanje može isporučiti konstantno i to naglašava na svojim stranicama. Rekao bih Fearplay. Za LC Power palac dolje.

 LC Power LC420-12 VS EVGA 430W

Kabeli konektori.......

Kabeli na EVGA napajanju su svi 18AWG dok su na LC Power napajanju 20AWG.LC Power dolazi s tri sata konektora, jednim 6. pinskim konektorom za vga te 2x4 pin konektorom za CPU, jednim Molex te jednim konektorom za Flopy disk. EVGA ide s četiri sata konektora, jednim 6+2 pinskim konektorom za vga te 2x4 pin konektorom za CPU, tri Molex te te jednim konektorom za Flopy disk. Što se ovog dijela tiče EVGA je u prednosti.

 

 


 

 LC Power LC420-12 VS EVGA 430W

Ripple test

 

 

 

 

 

 

 

Mjerenje izmjenične komponente u istosmjernom naponu vršim na maksimalnom deklariranom opterećenju pojedinog napajanja. Redom 12V izvoda, 5V izvoda, 3,3V izvoda.

12 Ripple EVGA12v Ripple LCPower 420-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Suspenzija izmjenične komponente u istosmjernom naponu (Ripple&Noise) je zapanjujuće dobra kod LC Power napajanja (slika lijevo, gore) dok EVGA ostvaruje poprilično loše rezultate gotovo 3 puta lošije.

5v Ripple LC Power 420-12

 5v Ripple EVGA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ripple&Noise 5v izvoda je nešto niži kod EVGA napajanja(slika desno) i iznosi 21mV dok kod LC Power napajanja Ripple&Noise iznosi 26mV.

33v Ripple LC420-123v ripple EVGA

 Ripple&Noise 3.3V izvoda je minimalno niži kod LC420-12 napajanja (slika lijevo,gore), svega 3mV u odnosu na EVGA 430W napajanja (slika desno)

LC Power neočekivano i uvjerljivo daje bolje rezultatu u ovom testu napajanja, s suspenzijom Ripple&Noise na 12V izvodu gotovo za tri puta boljom od EVGA napajanja, dok u ostalim izvodima su poprilično izjednačeni.

 

LC Power LC420-12 VS EVGA 430W


 

 

 

 

 

 

Hold up time je vrijednost koja se mijeri u milisekundama. Predstavlja razliku vremena između prekida napajanja do trenutka promjene logičkog stanja PG signala, odnosno vrijeme koje napajanje može isporučiti izlazne napone u referentnim vrijednostima nakon isključivanja napajanja s gradske mreže. Prema ATX Design Guide minimalno bi moralo biti 16ms. Rezultati u nastavku.

 

 

 

 

 

 Holduptime EVGAHold up time LC Power

 EVGA 430w napajanje ima neznanto bolje rezultate mada oba napajanje ne zadovoljavaju standarde propisane u gore navedenom dokumentu. LCPower napajanju je Hold up time 9,8ms dok EVGA 10,6ms. Napravio sam mali test te sam dodao kondenzator od 150uF  u primarnom dijelu (cijeli postupak je objašnjen u videu) te sam time dobio povećanje kapaciteta na 300uF što je rezultiralo povećanjem Hold up time-a na 19,8ms. Dakle, riječ je o štednji na komponentama radi kojeg oba napajanja nisu zadovoljila ovaj test napajanja.

Hold up time +150uf LC420-12


 

 

 

 LC Power LC420-12 VS EVGA 430W

Rise up time

 

 

 

 

 

 

Rise up time

 Rise up time EVGA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lc Power postiže 10.8V za jednu milisekundu brže, ipak EVGA do referentnih 12v dolazi i preko  10 milisekundi prije, da nema prekida na oko 6v ovo napajanje bi bio uzoran primjer. LC Power linearno podiže napon do gotovo 10v nakon čega mu treba gotovo 20ms da postigne referentnih 12V.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odziv regulacije napona na dinamičku promjenu opterećenja

 

Trans12v

Trans EVGA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prvi kanal osciloskopa(žuto) je spojen na 12v izvod na kojem se mijenja opterećenje s 60% na 100%. Na 5v izvodu opterećenje je konstantno. Ipak, promjena opterećenja na 12v railu uzrokuje oscilaciju napona na 5v izvodu. Razlog tome je što su oba napajanja izvedena na način da se regulacija izlaznog napona odvija grupno. Što je uobičajno za napajanja iz ovog cijenovnog razreda. U ovom testu LC Power ostvaruje značajno lošije rezultate.


 

 

 

 

 

 

LC Power LC420-12 VS EVGA 430W
Stabilnost napona i efikasnost

Tablicatablica

 

 

 

 

 

 

 

U ovom testu LC Power dominira, efikasnost napajanja je bolja u gotovo svim režimima rada. Stabilnost napona LC Power napajanja na 3.3v izvodu je unutar 3,7%, na 5v izvodu 3,2%, i na 12v izvodu je 0,87%. EvGA  3.3v izvod  je unutar 3,6% na 5v 2,24% dok na 12v izvodu napon je unutar 2,14%.